سیستم کنفرانس به مجموعه‌ای از تجهیزات کنفرانس گفته می‌شود که شامل کنفرانس صوتی یعنی یونیت‌های میکروفن کنفرانس، مرکز کنفرانس، سیستم صوتی و نیز سیستم تصویر می‌شود.
در این سیستم، یونیت‌های میکروفن کنفرانس به صورت یک یا چند زنجیره به مرکز کنفرانس متصل می‌شوند. صدای شرکت‌کنندگان و رییس جلسه، پس از پردازش در مرکز کنفرانس به اسپیکرهای روی یونیت‌ها منتقل می‌شود
حال اگر خروجی سیستم صوتی کنفرانس به یک تقویت کننده مانند آمپلی‌فایر متصل شود، امکان تقویت صدا از طریق بلندگوهای متصل به آمپلی‌فایر فراهم می‌گردد. بنابراین در برخی سالن‌های کنفرانس برای شنیدن صدای بلندتر از یک سیستم صوتی جانبی . استفاده می‌شود. در برخی سالن‌های کنفرانس برای شنیدن صدای چند منبع صوتی از میکسر صدا استفاده می‌شود

سیستم کنفرانس
نحوه چیدمان میکروفن کنفرانس

معمولاً در یک سالن کنفرانس، علاوه بر سیستم صوتی سالن کنفرانس، تجهیزات تصویری مانند دیتا ویدئو پروژکتور، پرده پروژکتور، مانیتور کنفرانس، ویدیووال، باکس اتصالات روی میز کنفرانس، ویدئو کنفرانس و دوربین‌های اتو ترک (Auto Track) قابل کنترل نیز وجود دارند. بطور معمول این تجهیزات بسته به نیاز سالن و کاربری آن بعنوان تجهیزات سالن کنفرانس نصب می‌شوند.

راهنمای انتخاب اجزای تجهیزات کنفرانس

میکروفن کنفرانس
پرده پروژکتور
دوربین اتوترک PTZ
اسپیکر بوز
ویدئو کنفرانس
مانیتور لیفت
دیتا ویدئو پروژکتور
ویدئو وال
باکس اتصالات

قیمت سیستم کنفرانس به چه عواملی بستگی دارد؟

کیفیت کنفرانس صوتی یکی از مهمترین پارامترهای تعیین کننده قیمت سیستم صوتی اتاق کنفرانس است. همچنین امکانات موجود در مدل‌های مختلف، موجب تنوع قیمت سیستم صوتی اتاق کنفرانس می گردد. بنابراین برای تعیین قیمت تجهیزات سالن کنفرانس، ابتدا باید نیازهای کاربری سالن کنفرانس را مشخص کرد. نیازها مانند صورت مساله‌ای هستند که می‌بایست متناسب با آن پاسخی را یافت. واقعیت این است که پاسخ مناسب، الزاماً استفاده از آخرین مدل‌های یک برند برای تجهیزات سالن کنفرانس نیست و نیازهای یک سالن و نحوه پاسخگویی به آنها بسیار مهمتر و تعیین کننده هستند. لذا برای برخورداری از بهترین قیمت در خرید سیستم کنفرانس و جلوگیری از اتلاف بودجه، بهتر است که به نکات زیر که بر اساس تجربه بیش از یک دهه کار با انواع تجهیزات اتاق کنفرانس‌ بدست آمده، توجه کنید

خرید سیستم کنفرانس

۷ نکته‌ی طلایی برای خرید سیستم کنفرانس

برای برخورداری از تجهیزات کنفرانس باکیفیت که برگزاری بدون دردسر جلسات را در سالن کنفرانس تضمین کند می‌بایست دقت زیادی انجام شود. موارد زیر می‌تواند به شما کمک کند تا انتخابی صحیح و ماندگار داشته باشید:
۱- تمام تجهیزات سالن کنفرانس از سیستم صوتی کنفرانس شامل میکروفون کنفرانسی که استفاده شده گرفته تا سیستم تصویری باکیفیت باشند؛ زیرا در یک زنجیره‌ی الکترونیک هر کدام از اجزا که بی‌کیفیت باشد، بر روی کل زنجیره تأثیر خواهد گذاشت.
۲- قابلیت حذف نویز موبایل برای جلوگیری از تق تق صدا را داشته باشد
۳- قابلیت حذف فیدبک صدا برای جلوگیری از سوت کشیدن را داشته باشد
۴- قابلیت افزایش تعداد یونیت‌های میکروفن کنفرانس بدون نیاز به خرید مجدد مرکز کنفرانس را تا حد قابل قبولی داشته باشد تا در صورت تصمیم شما برای تعویض یا گسترش تجهیزات سالن کنفرانس و یا حتی افزایش صندلی‌های شرکت کنندگان، فقط با افزایش یونیت‌های میکروفون کنفرانس بتوان سیستم کنفرانس را گسترش داد و از هزینه مجدد برای خرید مرکز کنفرانس جلوگیری کرد.
۵- طول میکروفن‌های گردن غازی یونیت‌های میکروفن کنفرانس با عرض میز موجود در سالن کنفرانس، تناسب داشته باشد چون در صورت عدم تناسب، فاصله دهان شرکت‌کننده با میکروفن‌ اتاق کنفرانس زیاد شده و صدای خروجی، کیفیت لازم را نخواهد داشت.
۶- فارغ از اینکه سیستم کنفرانس ایرانی باشد یا نباشد،قابلیت پشتیبانی از امکانات جانبی نظیر سیستم رأی‌گیری، سیستم حضور و غیاب، سیستم ترجمه همزمان و … برای افزایش بهره‌وری و کارایی جلسات را داشته باشد.
۷- در صورت تصمیم‌گیری برای استفاده دو نفری از یک یونیت‌ میکروفون کنفرانس، کیفیت آن به گونه‌ای باشد که در اثر جابجایی اندک یونیت‌ها و چرخش میکروفن گردن غازی آنها، نظم فیزیکی یونیت‌ها بر روی میز به هم نخورد و صدای مزاحمی در سیستم صوتی سالن کنفرانس ایجاد نشود.

ما به شما سیستم کنفرانس بوش را پیشنهاد می‌دهیم

چرا برای خرید سیستم کنفرانس، تجهیزات کنفرانس بوش را توصیه می‌کنیم؟

سیستم کنفرانس بوش یکی از ده‌ها محصول حرفه‌ای کمپانی معروف بوش آلمان است که تمام پارامترهای هفت گانه‌ی یک کنفرانس صوتی باکیفیت را داراست. اگرچه بسیاری از هموطنان ما کمپانی بوش را با محصولات لوازم خانگی باکیفیت می‌شناسند اما شهرت محصولات صوتی و تصویری حرفه‌ای بوش و خصوصاً سیستم کنفرانس بوش در سطح جهان اگر بیشتر از لوازم خانگی آن نباشد، قطعاً کمتر هم نیست
بسیاری از مشتریان هنگام مراجعه یا تماس با ما سراغ سیستم صوتی کنفرانس فیلیپس را می‌گیرند و قیمت تجهیزات کنفرانس آنرا می‌پرسند. واقعیت این است که کارخانه تولید سیستم فیلیپس سالها پیش توسط کمپانی بوش خریداری شده است. لذا تمام محصولات صوتی حرفه ای فیلیپس موجود در بازار غیر اصل هستند.

Philips + Bosch =Bosch

سیستم کنفرانس بوش بر مبنای عملکرد و امکانات، به ۵ گروه تقسیم‌بندی شده است. هر میکروفن کنفرانسی که معرفی شده قادر است با سایر تجهیزات کنفرانس از جمله با دوربین اتوترک و سیستم ترجمه همزمان کار کند. با کلیک بر روی هرکدام می توانید جزئیات و سایر امکانات را ببینید:

انواع سیستم کنفرانس بوش

دریافت رایگان تنها کاتالوگ فارسی بوش

نمونه‌های تجهیز سالن کنفرانس با سیستم‌های کنفرانس بوش توسط شرکت آواپرتوپرداز

چرا آواپرتوپرداز یکی از بهترین مشاوران برای خرید سیستم کنفرانس است؟

از قدیم گفته اند: «کار نیکو کردن از پر کردن است». مشاوره، طراحی، نصب و خدمات پس از فروش بیش از ۱۰۰ پروژه‌ی تجهیز سالن کنفرانس و همایش در نقاط مختلف کشور طی بیش از یک دهه فعالیت، تجربه‌ای ارزشمند را برای ما فراهم کرده است. کارشناسان آواپرتوپرداز برای پاسخ به سوال‌های شما برای خرید سیستم کنفرانس همواره آماده‌اند.
بدین ترتیب بازدید از محل پروژه و ارائه‌ی بهترین راهکار بر اساس سنجش کمبودهای تجهیزات سالن کنفرانس مورد نیاز مشتریان به صورت رایگان انجام خواهد شد.

دقت کنید!
میکروفن بوش اصــل بخرید!

چطور سیستم کنفرانس اصل بخرید نه تقلبی!

متاسفانه برخی فروشندگان از وضعیت اقتصادی جامعه سوء استفاده کرده و برای ارزانتر شدن پروژه‌ها به فروش سیستم غیر اورجینال اقدام می‌کنند. لذا هنگام خرید از اصل بودن آن مطمئن شوید. برای اطمینان از اصل بودن تجهیزات کنفرانس چند روش وجود دارد:
۱- مراجعه به نمایندگی‌های با سابقه و معتبر یک برند
۲- بازدید از پروژه‌های اجرا شده‌ی قبلی آن شرکت و صحبت با مسئولین آن سالن کنفرانس و اطمینان از رضایت آنها
۳- اطلاع از روش تشخیص اصل و تقلبی یک سیستم کنفرانس که معمولاً در وبسایت‌های کمپانی یا وبسایت نمایندگی معتبر آنها در ایران اعلام شده است.
مثلاً در مشخصات میکروفن کنفرانس بوش اصل، نشانه‌هایی وجود دارد که در نمونه‌ی تقلبی آن وجود ندارد.

چگونه میکروفن کنفرانس تقلبی را بشناسیم

کنفرانس صوتی باسیم بهتر است یا بی‌سیم؟

سیستم کنفرانس بیسیم بوش

سیستم کنفرانس از نظر ارتباط یونیت‌های میکروفون اتاق کنفرانس با مرکز کنفرانس به دو دسته کلی باسیم و بی‌سیم تقسیم می‌شود. در مدل باسیم یونیت‌ها بصورت یک زنجیره به هم متصل شده و سپس به مرکز کنفرانس وصل می‌شوند اما در مدل بی‌سیم هیچ ارتباط سیمی بین یونیت‌ها و مرکز کنفرانس وجود ندارد .
اگر چه مدل کنفرانس بی‌سیم موضوع کابل کشی را منتفی می کند اما در برخی سیستم‌ها، تداخل فرکانسی در محیط سالن و اطراف آن باعث دردسرهایی برای تجهیزات اتاق کنفرانس می‌شود. در این میان برخی تجهیزات سالن کنفرانس نظیر سیستم کنفرانس بوش از این موضوع مستثنی بوده و هیچگونه تداخل فرکانسی با هیچ سیستم بی‌سیم دیگر در آنها هرگز به وجود نمی‌آید. البته به دلیل استفاده یونیت‌های بی‌سیم از باتری، می‌بایست موضوع شارژ به موقع یونیت‌ها در نظر گرفته شود.
با این اوصاف، قابلیت جابجایی و چینش سریع سیستم‌های بی‌سیم و عدم نیاز آن به کابل‌کشی، برای برخی سالن‌های کنفرانس مزیت بزرگی محسوب می‌شود.

خرید سیستم کنفرانس

حتی اگر قصد خرید تجهیزات کنفرانس از ما ندارید می‌توانید به طور رایگان از مشورت کارشناسان متخصص ما در نمایشگاه تندیس بهره‌مند شوید،
چون تجربه‌ی خرید شما برای ما مهم است!

سیستم کنفرانس ارزان‌ قیمت

لوگوی میکروفن کنفرانس کارول

سوالات رایج پرسیده شده:

مجموعه‌ای از تجهیزات مختلف صوتی و تصویری است که برای برگزاری یک جلسه در سالن کنفرانس استفاده می‌شوند. البته که یونیت های میکروفن کنفرانس مغز این سیستم هستند اما در بسیاری موارد به سایر تجهیزات هم نیاز است

سوت کشیدن بر اثر رفت و برگشت سلسله‌وار صدا بین میکروفن‌ها و اسپیکرها اتفاق می‌افتد. در برخی سیستم‌ها، مدار فیدبک‌گیر در مرکز کنفرانس وجود دارد که باعث قطع این مسیر و جلوگیری از فیدبک می‌شود. همین موضوع یکی از تفاوت‌های مهم تجهیزات کنفرانس اصلی برندهای معتبر با سایرین است

بله. اگر در یونیت‌های میکروفون کنفرانس و مرکز کنفرانس مدارات الکترونیکی حذف نویز موبایل پیش بینی شده باشد، امکان عدم تأثیر نویز تلفن همراه بر روی صدای یونیت‌های کنفرانس وجود دارد.

بهترین راه مراجعه به وبسایت کمپانی تولید کننده یا پرسش از کارشناسان معتبر و باتجربه ایست که سال‌ها با تجهیزات کنفرانس سر و کار داشته‌اند.

اگرچه انتخاب بین میکروفن بی‌سیم و باسیم نیاز به بررسی شرایط یک سالن کنفرانس دارد اما به جرات می‌توان گفت بزرگترین مزیت کنسول کنفرانس بی سیم عدم نیاز به کابل کشی است درحالیکه باید موضوع شارژ آتها را بعنوان عیب در نظر گرفت.

اتصال دوربین‌ها به سیستم کنفرانس بطور اتوترک، یعنی بگونه‌ای که با روشن شدن هر یونیت دوربین بچرخد و تصویر همان شرکت کننده را نمایش دهد، امکانپذیر است. به شرطی‌که آن دوربین و مرکز کنفرانس هر دو پروتکل Pelco را پشتیبانی کنند.

بله اگر امکان Web Browse بودن در یک سیستم وجود داشته باشد می‌توان تمامی تنظیمات نرم‌افزاری را توسط یک تبلت و از طریق یک مودم بی‌سیم انجام داد.
در کنار یک مجموعه تجهیزات جهت برگزاری کنفرانس صوتی می‌توان از یک سیستم صوتی کنفرانس شامل اسپیکر، آمپلیفایر و میکسر صدا استفاده کرد. با توجه به تاثیر بسیار زیاد کیفیت سیستم صوتی در پخش صدای سیستم صوتی سالن کنفرانس، ما اسپیکر بوس به ویژه مدل‌های FS2C، FS4CE، FS2S و FS4SE و سایر تجهیزات برند بوز را پیشنهاد می‌کنیم.

برندهایی که با آنها کار میکنیم