سیستم کنفرانس چیست؟

سیستم کنفرانس به مجموعه‌ای از تجهیزات کنفرانس گفته می‌شود که شامل یونیت‌های میکروفن کنفرانس، مرکز کنفرانس، سیستم صوت و سیستم تصویر می شود.  

در یک سیستم کنفرانس، یونیت‌های میکروفن کنفرانس به صورت یک یا چند زنجیره به مرکز کنفرانس متصل می‌شوند. صدای شرکت‌کنندگان و رییس جلسه، پس از پردازش در مرکز کنفرانس به اسپیکرهای روی یونیت‌ها منتقل می‌شود 

حال اگر خروجی سیستم کنفرانس صوتی به یک  تقویت کننده مانند آمپلی‌فایر متصل شود، امکان تقویت صدا از طریق بلندگوهای متصل به آمپلی‌فایر فراهم می‌گردد. استفاده از میکسر صدا هم کمک می‌کند که صدای منابع دیگر مانند صدای لپ‌تاپ نیز در سالن پخش گردد. بنابراین برای شنیدن صدای با کیفیت از یک سیستم کنفرانس، باید به سیستم صوت متصل به آن نیز دقت کرد 

گاهی ممکن است تعداد یونیت‌های میکروفون‌ کنفرانس، بیشتر از تعداد قابل پشتیبانی برای یک مرکز کنفرانس باشد. در این شرایط از یک افزایش دهنده توان مرکز کنفرانس استفاده می‌شود

زنجیره سیستم کنفرانس و نحوه چیدمان میکروفن کنفرانس

معمولاً در یک سالن کنفرانس، علاوه بر سیستم کنفرانس، سایر تجهیزات کنفرانس مانند تجهیزات تصویری نظیر مانیتور، دیتا ویدئوپروژکتور، پرده پروژکتور، ویدیووال، باکس اتصالات روی میز کنفرانس، ویدئو کنفرانس و دوربین‌های قابل کنترل یا دوربین‌های اتوترک نیز وجود دارند. اگرچه این تجهیزات جزو سیستم کنفرانس محسوب نمی‌شوند اما به طور معمول در سالن‌های کنفرانس و آمفی‌تئاترها بسته به نیاز سالن و کاربری آن وجود دارند.

راهنمای انتخاب سیستم کنفرانس

راهنمای انتخاب میکروفن کنفرانس
راهنمای انتخاب پرده پروژکتور
راهنمای انتخاب دوربین اتوترک PTZ
راهنمای انتخاب اسپیکر بوز
راهنمای انتخاب ویدئو کنفرانس
راهنمای انتخاب مانیتور لیفت
راهنمای انتخاب دیتا ویدئو پروژکتور
راهنمای انتخاب ویدئووال
راهنمای انتخاب باکس اتصالات

برای برخورداری از یک سیستم کنفرانس باکیفیت که برگزاری بدون دردسر جلسات را در سالن کنفرانس تضمین کند می بایست دقت زیادی انجام شود. موارد زیر می‌تواند به شما کمک کند تا انتخابی صحیح و ماندگار داشته باشید:

۱- تمام اجزای یک سیستم کنفرانس از میکروفن کنفرانس گرفته تا سیستم صوت و تصویر باکیفیت باشند؛ زیرا در یک زنجیره‌ی الکترونیک هر کدام از اجزا که بی‌کیفیت باشد، بر روی کل زنجیره تأثیر خواهد گذاشت.

۲- سیستم کننفرانس صوتی قابلیت حذف نویز موبایل برای جلوگیری از تق تق صدا را داشته باشد

۳-سیستم کنفرانس صوتی قابلیت حذف فیدبک صدا برای جلوگیری از سوت کشیدن را داشته باشد.

۴- سیستم، قابلیت افزایش تعداد یونیت‌های میکروفن کنفرانس بدون نیاز به خرید مجدد مرکز کنفرانس را تا حد قابل قبولی داشته باشد تا در صورت تصمیم شما برای تعویض یا گسترش سالن کنفرانس و یا حتی افزایش صندلی‌های شرکت کنندگان، فقط با افزایش یونیت‌های میکروفون کنفرانس بتوان سیستم کنفرانس را گسترش داد و از هزینه مجدد برای خرید مرکز کنفرانس جلوگیری کرد.

۵- طول میکروفن‌های گردن غازی یونیت‌های میکروفن کنفرانس با عرض میز موجود در سالن کنفرانس، تناسب داشته باشد چون در صورت عدم تناسب،  فاصله دهان شرکت‌کنندگان با میکروفن‌ها زیاد شده و صدای خروجی، کیفیت لازم را نخواهد داشت.

۶-  سیستم، قابلیت پشتیبانی از امکانات جانبی نظیر سیستم رأی‌گیری، سیستم حضور و غیاب، سیستم ترجمه همزمان و … برای افزایش بهره‌وری و کارایی جلسات را داشته باشد.

۷- در صورت تصمیم‌گیری برای استفاده دو نفری از یک یونیت‌های میکروفن کنفرانس، کیفیت آن به گونه‌ای باشد که در اثر جابجایی اندک یونیت‌ها و چرخش میکروفن گردن غازی آنها، نظم فیزیکی یونیت‌ها بر روی میز به هم نخورد و صدای مزاحمی در سیستم صوتی کنفرانس ایجاد نشود.

حتی اگر قصد خرید سیستم کنفرانس از ما ندارید می‌توانید به طور رایگان از مشورت کارشناسان متخصص ما در نمایشگاه تندیس بهره‌مند شوید،
چون تجربه‌ی خرید شما برای ما مهم است!

سیستم کنفرانس باسیم بهتر است یا بی‌سیم؟

سیستم کنفرانس بیسیم بوش

سیستم کنفرانس از نظر ارتباط یونیت‌های میکروفن کنفرانس با مرکز کنفرانس به دو دسته کلی باسیم و بی‌سیم تقسیم می‌شود. در مدل باسیم یونیت‌ها بصورت یک زنجیره به هم متصل شده و سپس به مرکز کنفرانس وصل می‌شوند اما در مدل بی‌سیم هیچ ارتباط سیمی بین یونیت‌ها و مرکز کنفرانس وجود ندارد .

اگر چه مدل بی‌سیم موضوع کابل کشی را منتفی می کند اما برخی سیستم‌های کنفرانس، بدلیل تداخل فرکانسی در محیط سالن و اطراف آن باعث دردسرهایی می‌شوند. در این میان برخی سیستم‌های کنفرانس نظیر سیستم کنفرانس بوش از این موضوع مستثنی بوده و هیچگونه تداخل فرکانسی با هیچ سیستم بی‌سیم دیگر در آنها هرگز به وجود نمی‌آید. البته به دلیل استفاده یونیت‌های بی‌سیم از باتری، می‌بایست موضوع شارژ به موقع یونیت‌ها در نظر گرفته شود.

با این اوصاف، قابلیت جابجایی و چینش سریع سیستم کنفرانس بی‌سیم و عدم نیاز آن به کابل‌کشی، برای برخی سالن‌های کنفرانس مزیت بزرگی محسوب می‌شود.

چطور سیستم کنفرانس اصل بخرید نه تقلبی!

متاسفانه برخی فروشندگان سیستم کنفرانس از وضعیت اقتصادی جامعه سوء استفاده کرده و برای ارزانتر شدن پروژه‌ها به فروش سیستم کنفرانس تقلبی اقدام می‌کنند. لذا هنگام خرید از اصل بودن آن مطمئن شوید. برای اطمینان از اصل بودن یک سیستم کنفرانس چند روش وجود دارد:

۱- مراجعه به نمایندگی‌های با سابقه و معتبر یک برند

۲- بازدید از پروژه‌های اجرا شده‌ی قبلی آن شرکت و صحبت با مسئولین آن سالن کنفرانس و اطمینان از رضایت آنها

۳- اطلاع از روش تشخیص اصل و تقلبی یک سیستم کنفرانس که معمولاً در وبسایت‌های کمپانی یا وبسایت نمایندگی معتبر آنها در ایران اعلام شده است.

مثلاً در مشخصات سیستم کنفرانس بوش اصل نشانه‌هایی وجود دارد که در نمونه‌ی تقلبی آن وجود ندارد.

فرق سیستم کنفرانس اصل و تقلبی بوش

برای برخورداری از بهترین قیمت سیستم کنفرانس، هم‌اکنون تماس بگیرید

۶۶۷۵۳۱۹۷ و ۶۶۷۵۳۱۹۸

تماس مستقیم
با واتس‌اپ نمایشگاه تندیس

۰۹۳۰۲۰۶۵۱۸۸

(کلیک کنید)

برندهایی که با آنها کار میکنیم