وقتی تازه هندزفری اومده بود یادتونه؟ تا مدتی خیلیا فکر میکردن طرف یه چیزیش هست راه میره و حرف میزنه و میخنده و غیره. حالا تجهیزات پوشیدنی رشد کردن بعد از هندزفری رفتن سراغ ایرفری Ear free اگر یه موقع سرتون رو بردین نزدیک گوش یک نفر عینکی و گوشش داشت صدا میداد سوتی ندینا، اون گوشش نیست که موسیقی پخش میکنه. بلکه اسپیکرهای جاسازی شده در دسته عینکشه. شایدم یهو موبایلش زنگ بخوره و همونطوری بدون گوشی موبایل شروع به صحبت کنه؛ یک کم بیشتر دقت کنید، حتماً مارک بوز (BOSE) رو روی دسته ی عینکش میبینید اگر هم براتون سوال شد که چرا از دو متریش نمیشنیدین اون صدا رو از الان بهتون بگم که مشکل از گیرنده یعنی گوشهاتون نیست مشکل از فرستنده است کمپانی بوز ضمن عذرخواهی از بشریت! اسپیکر هایی رو طراحی کرده که اینقدر ظریف و در عین حال اینقدر جهتی طراحی شدن که کمترین پراکنش صدا رو دارن و صرفاً صدا رو به گوش دارنده عینک بوز فریم میرسونن!

برای آشنایی با مشخصات عینک بوز فریم، کلیک کنید

سوالات رایج در مورد عینک بلوتوث بوز فریم

بله. عینک بوز فریم ۹۹% محافظت در برابر اشعه های UVA/B دارد.

خیر. عینک بوز فریم تنها در برابر قطره های کوچک آب محافظت شده است. این عینک نباید زیر آب مورد استفاده قرار گیرد، مثلاً موقع شنا یا دیگر ورزشهای آبی.

خیر. اما لنزهای پولاریزه به طور جداگانه برای بوز فریم موجود هستند که میتوان آنها را استفاده کرد.

بله. لنزهای دیگری در رنگهای متنوع موجود میباشد که میتوانید آنها را جایگزین لنزهای اصلی عینک دودی بوز فریم خود بکنید. اینجا را ببینید.

عینک دودی بوز فریم در دو مدل آلتو (مربعی شکل) و روندو (دایره ای شکل) به بازار عرضه شده است. هر دو مدل دارای دو اندازه‌ی کوچک و بزرگ میباشد.

بله. تماسهای تلفنی میتوانند با استفاده از دکمه‌ی چند منظوره جواب داده و یا قطع شوند.

عینک بوز فریم بلوتوث استاندارد A2DP و همچنین بلوتوث HFP برای تلفن های همراه را پشتیبانی میکند.

خیر. عینک بوز فریم تنها با بلوتوث کار میکند.

*WiDi قابلیت نمایش تصویر از طریق لپتاپ یا کامپیوتر است که به صورت بیسیم انجام میگیرد.

ارتباط بلوتوثی عینک بوز فریم تا فاصله‌ی ۹ متری کاملاً برقرار است. اما به هرحال ممکن است موانعی مثل دیوار یا اجسام فلزی، تداخل با WiFi یا دیگر دستگاههای بیسیم، یا حتی دامنه‌ی بلوتوث دستگاهی که به عینک متصل است، این فاصله را تغییر دهد.

عینک بوز فریم هشت دستگاه آخری که به آن وصل شده را به خاطر میسپارد، و به محض اینکه یک دستگاه جدید برای آن تعریف شود یکی را از انتهای لیست خارج میکند.

وقتی عینک بوز فریم روشن میشود، آخرین دستگاه را پیدا کرده و به آن متصل میگردد. چنانچه آن دستگاه در دسترس نباشد، بعدی را پیدا میکند.

حالا اگر شما میخواهید دستگاه دیگری را به عینک بوز فریم معرفی کنید، باید عینک را برای دو ثانیه برعکس بگذارید تا خاموش شود. سپس، دکمه‌ی چندمنظوره را بزنید و نگه دارید تا جمله Ready to Connect را بشنوید و چراغ روی دسته‌ی عینک به رنگ سفید چشمک زن در بیاید.

میتوانید از قابلیت Press & Turn استفاده کنید و یا از طریق کنترل صدای موبایل آنرا انجام دهید.

Press & Turn به شما این اجازه را میدهد که صدای اسپیکر را با استفاده از دکمه‌ی چندمنظوره‌ی عینک آفتابی بوز فریم تنظیم کنید.

به این منظور، دکمه را بزنید و نگه دارید و سر خود را بچرخانید؛ برای زیاد کردن به سمت راست و برای کم کردن به سمت چپ. وقتی صدای دلخواه خود را تنظیم کردید، دکمه را رها کنید. برای اینکه صدا را با دقت بیشتری تغییر دهید سر خود را آرام بچرخانید.

وقتی عینک بوز فریم خود را از طریق اپلیکیشن بوز کانکت آپدیت کنید، میتوانید در خود اپلیکیشن مراحل کار را پیدا کنید.

برای اینکه بعداً دوباره این قابلیت را فعال یا غیرفعال نمایید، از گزینه Press & Turn Volume در منوی تنظیمات استفاده کنید

از آنجاییکه عینک بوز فریم از طریق بلوتوث متصل میشود، شما میتوانید هرگونه اپلیکیشنی که روی موبایل خود دارید به آن متصل کنید. برای مثال:

  • سرویس های موسیقی مثل اسپاتیفای یا اپل موزیک
  • اپلیکیشنهای ارتباط صوتی مثل اسکایپ یا واتس اپ
  • اپلیکیشنهای راهبری مثل گوگل مپ یا ویز
  • اپلیکیشنهای با قابلیت BOSE AR؛ صفحه BOSE AR را ببینید.

بله. عینک بوز فریم میتواند آپدیتهایی را از طریق اپلیکیشن بوز کانکت به گوش شما برساند. برای کاربران آیفون، آیپد و اندروید که از یک محصول دارای BOSE AR استفاده میکنند، اولین گام این است که اپلیکیشن بوز کانکت (ورژن ۸.۰ و یا بالاتر) را باز کنند و اطمینان حاصل کنند که نرم افزار دستگاهشان به روز است. آنگاه شما به یک نمونه از اپلیکیشنهای BOSE AR به همراه لینکی برای دانلود، دسترسی خواهید داشت. اپلیکیشن های آیفون، آیپد و اندروید هم اکنون موجود هستند و همچنان در حال توسعه میباشند.

شایان ذکر است که قابلیت ها و کارکردهای BOSE AR متفاوت و متغیر است.

قابلیت BOSE AR یک واقعیت افزوده‌ی صوتی است که در نوع خودش بینظیر میباشد که تجربه‌ی صوتی شگفت آوری را به ارمغان می آورد. BOSE AR با ترکیب کردن محصولات صوتی پوشیدنی، موبایل ها، و اپلیکیشنهای به هم پیوسته توانسته است دنیای شما را ارتقا دهد، اما اینبار با محتویاتی که برای گوشهای شما تولید شده است نه چشمهای شما. کاربردهای BOSE AR متفاوت و متغیر است و میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه BOSE AR مراجعه کنید.

مدت زمانی که باتری کار میکند بستگی به موسیقی و ولوم صدای پخش دارد. در یک استفاده‌ی معمولی، باتری عینک بوز فریم در حالت استندبای تا ۱۲ ساعت و در حال پخش موسیقی تا ۳.۵ ساعت کار میکند.

زمانی که در حال پخش موسیقی هستید، دکمه‌ی چندمنظوره به شما این اجازه را میدهد که پخش را کنترل کنید: شروع پخش- play (یکبار زدن)، توقف پخش-pause (یکبار زدن)، رفتن به آهنگ بعدی (دوبار زدن)، رفتن به آهنگ قبلی (سه بار زدن).

به هنگام دریافت تماس، یکبار زدن دکمه‌ی چندمنظوره تماس را جواب خواهد داد. و نگه داشتن دکمه تماس را رد میکند. در حال یک مکالمه، با یکبار زدن دکمه، تماس قطع میشود.

برای صدا زدن و فعال کردن دستیار صوتی، دکمه‌ی چند منظوره را بزنید و نگه دارید تا سیری یا گوگل فعال شوند.

این دکمه همچنین برای خاموش کردن عینک نیز به کار میرود. فقط کافیست دوبار دکمه را بزنید و نگه دارید تا دستگاه شما خاموش شود.